Jump to content

Sign in to follow this  
alpha@Midnight

Filme recomandate de alpha@Midnight

Recommended Posts

In acest topic voi posta filmele vazute de mine in ultimul timp pe care le recomand cu mult drag.

PS: Nu voi adauga filme aparute recent deoarece inca nu se gasesc in varianta 1080p, cine vizualizeaza filme/seriale in variante 480 nu stie sa aprecieze calitatea unui film pentru ca ele nu merita sa fie vazute la o calitate asa slaba. Recomand vizualizarea lor in calitate full HD 1080p downloadate de pe filelist sau alt site de torrente. Filmele care nu au subtitrare li se poate adauga foarte usor cu programul BSplayer si subtitrarea in varianta .SRT luata de pe un site de subtitrari(subs.ro)

Ant-Man(2015) - Actiune,Aventura,Comedie

Recomand filmul pentru fanii MARVEL, filmul are o poveste destul de frumoasa bazata foarte mult pe relatia "tata-fica". Scott Lang, este eliberat din puscarie si incearca sa isi gaseasca o slujba si sa devina un om normal insa nu reuseste si se reintoarce la vechiurile obiceiuri incercand sa sparga seiful unui "batran"( Dr. Hank Pym) care il lasa intentionat sa intre pentru a-i fura costumul si a-l testa pe Scott daca poate face fata misiunii de distrugere a costumului galben. 

Vizionare placuta! 😃

Batman v Superman : Dawn of Justice (2016) - Actiune,Aventura, Sci-Fi

Chiar daca la inceput in momentul in care am vazut trailer-ul nu m-a atras asa mult pentru ca nu am vazut cele doua filme cu Batman, insa stiam povestea lui Superman din Man of Steel(un film foarte bun pe care il recomand). Sa revenim la filmul asta momentan :)), chiar mi-a depasit toate asteptarile avand in vedere ca filmul este destul de mare ( 3 ore), momentele de la final au fost pe masura asteptarii. 

PS: Recomand filmul luat de pe filelist varianta 1080p, varianta asta am vazut-o eu : Batman.v.Superman.Dawn.of.Justice.2016.Ultimate.Edition.1080p.WEB-DL.H264.AC3.DUAL-LAPUMiA. Subtitrarea o gasiti pe subs.ro , si o puteti adauga usor cu BS Player(cautati tutoriale pe YT)

Am incercat si eu 2 nopti la rand sa il vad insa mereu am adormit dupa 15-20 min insa daca tu il recomanzi o sa mai incerc si in seara asta :))

Edited by Dani2712
Batman vs Superman *

On 04.07.2016, 22:29:07, Dani2712 said:

Am incercat si eu 2 nopti la rand sa il vad insa mereu am adormit dupa 15-20 min insa daca tu il recomanzi o sa mai incerc si in seara asta :))

Pai are 3 ore, si mie la inceput mi s-a parut plictisitor, dar dupa 1 ora si ceva o sa iti dai seama ca merita! ;)

Inception(2010) - Actiune, Aventura, SF

Poate cel mai bun film cu Leonardo DiCaprio. Ideea acestui film depaseste orice bariera a imaginatiei, fiind prezentate lucruri pe care nu ni le-am imaginat. Cu ajutorul unui dispozitiv care folosea un sedativ pentru a te adormi pentru cateva minute puteai sa iti creezi propria lume, tu fiind arhitectul universului respectiv si decizand cum totul functioneaza(se poate vedea din trailer cum cladirile trec deasupra celorlalte si se formeaza un fel de patrat, iar modul in care se trece de pe o latura pe alta te lasa fara cuvinte).

Recomand cu cea mai mare placere, nota de 8,8 de IMDb isi spune cuvantul. Vizionare placuta!:)

American Sniper(2014)  - Actiune,Biografie,Drama

Acesta film,care a luat si premiul Oscar, a fost mult timp discutat si recomandat de posturile de televiziune romane. Sincer nu prea ma pasioneaza filmele care sunt nominalizate pentru festivalul de la Cannes sau pentru Oscar fiindca nu sunt atat de celebre si dupa parerea mea nu sunt prea captivante si le cam lipseste actiunea.

Insa acest film mi-a depasit orice asteptari, acesta prezentand o poveste reala a unui lunetist care se intoarce din Irak. Acesta ramane traumatizat de intamplarile petrecute acolo deoarece impuscase foarte multe persoane considerate pericol, printre acestea si copii . Acest lucru il afecteaza foarte mult incat nu mai poate sa isi petreaca timpul liber in liniste alaturi de familie.

Recomand cu cea mai mare placere pentru cei care au putina curiozitate despre razboaiele din prezent care ne pot schimba viata si nu in bine.

• Like 1

Nightcrawler (2014) - Crima, Drama, Thriller 

Louis Bloom isi incepe povestea ca fiind un hot ce traia din vanzarile de metale vechi, acesta observa cum un cameraman filmeaza un accident de masini. Curios din fire, il intreaba ce face cu acea filmare, iar cameramanul ii raspunde ca se va vinde la postul de televiziune care plateste mai mult. Neavand un loc de munca isi cumpara o camera video si un aparat de interceptare a frecventelor politiei , urmand pe parcus datorita perseverentei sa filmeze scene din ce in ce mai dramatice si mai sangeroase. Ideea de a-si forma propria afacere ii schimba complet tipul de gandire devenind rece si lipsit de sentimente. 

Mai multe detalii nu va dau deoarece este un Thriller si are rolul de a va tine in suspans :)), asa ca va doresc vizionare placuta! :D